Tips for New Bloggers

Jaký zvolit design?

26. července 2013 v 12:00 | Petey
JAKÝ ZVOLIT DESIGN?

V dnešních, už třetích tipech pro nové blogy se dozvíte něco o tom, jaký zvolit design a kde si ho popřípadně objednat. Design je na blogu velmi důležitý, protože když budete mít škaredý design, který bude návštěvník odpuzovat, vůbec vám to návštěvnost ani komentáře nepřidá.


Tmavé a temné designy
Toto není dobrá volba. Když máte temný design, na návštěvníky to může působit depresivně nebo i smutně. Když ještě k tomu máte i tmavé písmo, není to jen ošklivé, ale i špatně se to čte a není vidět text. Já osobně celé tmavé designy ráda nemám.


Přeplácané designy
Když máte na designu miliony obrázků, které jsou ještě k tomu každý jiný a další milion nesladěných barevnení také nejlepší varianta. Snad stačí, když budete mít na designu jen tři pěkně sladěné barvy a pár pěkných obrázků, ne? :)


Stejný design jako téma blogu
Nevěděla jsem, jak přesně napsat tento nadpis, ale jde o to, aby váš design ladil k tématu vašeho blogu. U autorských blogů je to úplně jedno, ty ať mají design s čím chtějí, ale například když máte blog jen o Taylor Swift je jasné, že by jste neměli mít design s koněm, nebo nedejbože s jinou celebritou! To by vážně nedělalo dobrý dojem :D


Neonové a křiklavé designy
Když váš blog má design celý z neonových a křiklavých barev, např. růžové pozadí, modrá stránka a zelené písmo, návštěníci se tu dlouho zdržovat nebudou a vracet se tam už vůbec ;)


Co z toho plyne? - Vybírejte nějaké pěkné veselé barvy a né nějaké tmavé a depresivní ;)
- barvy pěkně slaďte a nedávejte jich tam trilióny
- s obrázky to nemusíte přeháněk :)
- ať vám design sedí tématově k blogu


Kde ale takový design sehnat?
Neumíte si pěkný design udělat sami? Je tu spousta grafických blogů kde si design můžete objednat :) Stačí jen napsat s čím ho chcete a když si ho objednáte u nějakého dobrého grafika, máte jisto, že design nebude škaredý. Tady máte pár mých oblíbených grafických blogů ;) Chloé ~ Mrs. Bonnie ~ Beb. ~ TerusH

Jak nastavit TopList?

23. července 2013 v 16:20 | Petey
JAK NASTAVIT TOPLIST?
V dnešním a druhém díle Tips for New Bloggers vám ukážu jak nastavit TopList. Je to počítadlo, které vám ukazuje kolik lidí navštívilo váš blog :) Pojďme tedy na jeho nastavování!

1. Kliknete na Nastavení >> Statistiky a teď tu máte několik počítadel. Já vám ukážu návod na asi to nejpoužívanějš, na TopList.2. Kliknutím na Registrovat se vás to přesměruje na stránku TopListu, kde vyplníte tabulku vašemi údajemi. Až bude mít vše vyplněné budete pokračovat kliknutím na >> Registrovat se


3. Objeví se vám taková stránka (viz. obrázek) ze které si zkopírujete Vaše ID a vložíte do TopListu v nastavení a zvolíte, kde ho chcete mít např. pod menu nebo nakonci stránky a máte hotovo!


Snad vám to pomohlo :) Prosím nekopírovat :D

Jaký zvolit název blogu?

22. července 2013 v 16:23 | Petey
JAKÝ ZVOLIT NÁZEV BLOGU?

Každý blog musí mít nějaký název, to je jasné, ale jaký ten název má být? To se dozvíte v tomto článku!


Je dobré si pořádně rozmyslet, jaký název vyberete. Když zvolíte první slovo, které vás napadne a vůbec nad ním nebudute přemýšlet, je docela možné, že vás brzo omrzí. Například, když svůj blog pojmenujete didlinka nebo podobně, je docela možné, že z toho vyrostete.


Název podle přezdívky není špatný napád, podle toho jakou budete mít přezdívku. Jestli vaše přezdívka bude obsahovat spoustu znaků jako jsou tyto (✖ ♔ & # *) tak je jasné, že do názvu se napsat nedají ;). Problém je taky v tom, když si budete chtít přezdívku změnit. Bylo by divné kdyby se váš blog jmenoval např. adelinblog a vaše přezdívka by byla Bára :D

Povyšování se nad ostatními názvem není nejlepší možnost. Myslím to tak, že když se váš blog bude jmenovat mam-nejlepsi-blog-nasvete nepřiláká vám to moc kladné pozornosti ;)


Také raději nevybírejte dlouhé a nesrozumitelné názvy, které každý do
pěti minut zapomene a nevejdou se na design :D


Obsazená jména blogů? Máte vybrané nějaký pěkný název, ale už je zabraný?
To se bohužel stává často. Je ale tolik volných, krásných názvů. Určitě na nějaký pěkný a volný časem příjdete :))


Když máte fan blog, knižní blog nebo blog zaměřený třeba na jen na módu neuškodí název vystihující blog.
To znamená, že pokud máte fan blog o nějaké celebritě tak by se měl jmenovat po ní, nebo když by ste měli blog o módě tak by měl nést jméno např. Fashion-Site :)


Co z toho plyne? - Vybírejte názvy, které vás neomrzí
- názvy srozumitelné a lehce zapamatovatelné
- názvy vystihující váš blog
- a hlavně si názez pořádně rozmyslete, ať si nezakládáte každý měsíc nový ;)Doufám, že se vám tento článek líbil a pomohl :) Další díl do série Tips for Bloggers bude Jak nastavit TopList
 
 

Reklama
Reklama