Rozhovory

Rozhovor s Michelle

7. ledna 2014 v 20:52 | Petey
ROZHOVOR S MICHELLE

Ahoj všem. Asi čekáte na článek s vánočními dárky, ale prostě teď vůbec nestíhám. Ve škole píšeme spoustu testů, oprav a dopisování, takže na články teď už moc času není. Komentování ještě zvládám, ale nafotit vše, co jsem dostala, upravit ve ps na to bych potřebovala spoustu času... Moc se za to omlouvám, budu se snažit ten článek stihnout do konce týdne.

Tak, pojďme se tedy věnovat článku, který vlastně netrval skoro žádný čas. Po asi čyřech měsících tu mám pro vás další rozhovor, tentokrát s úžasnou bloggerkou, kterou určitě většina z vás zná, je to Michelle z blogu strawww. :) Psala jsem jí otázky už někdy před Novým rokem, ale článek tu je až teď.

1. Kdy a proč jsi se rozhodla založit svůj blog?
Tento blog som založila 29. októbra 2012. Pred týmto som mala jeden predošlý, ktorý bol prevažne o grafike, avšak tam sa mi veľmi nedarilo a tak som sa rozhodla založiť si nový, na ktorom som doteraz :)

2. Jak by si krátce popsala svůj blog?
Móda, Fotografovanie, Moje nákupy alebo len nejaké články o mne ako fakty, tagy a pod.

3. Jaké články nejraději čteš a jaké nejraději píšeš?
Rada čítam skoro všetky články, ale najradšej mám asi také ako Tagy, nejaké tipy/recenzie (či už čo sa týka módy, kozmetiky alebo hocičoho) alebo fotky. Avšak rada čítam aj denníčky, ale nie na všetkých blogoch. Zaujmú ma najmä tie, ktoré tak zaujímavo a pútavo píšu.

4. Kdo nebo co tě přivedlo zrovna k portálu blog.cz?
Moja sestra. Bolo to ešte asi pred 7 rokmi, keď si ho založila. Mňa veľmi zaujal, no to som mala len takých 6-7 rokov a na blog som bola ešte primalá. Keď som bola trochu staršia, sestra mi sľúbila, že mi ho založí, avšak nejako sa na to zabudlo. Až v 11 rokoch ma napadlo, že si konečne splním svoj sen...

Rozhovor s TerusH

8. srpna 2013 v 14:34 | Petey
ROZHOVOR S TERUSH

Dnes tu pro vás mám již druhý rozhovor :) Je s moc šikovnou a mou oblíbenou grafičkou TerusH z blogu Graphic Heart. Položila jsem jí deset otázek, které se většinou týkali grafiky a blogování a dostala jsem svělé odpovědi :3 Tak tady je máte.


1. Kdy a proč jsi se rozhodla založit tento blog?
Blog jsem založila v létě před 3 roky. Začala mě bavit grafika a chtěla jsem se jí věnovat, proto jsem se rozhodla pro grafický blog.

2. Co všechno se dá na tvém blogu najít? :)
Tak dá se tam najít veškerá grafika. :D Různé png obrázky, šablony, designy, ale i návody, nebo věci pro ostatní ke stažení, které upotřebí pro svou grafiku. Snažím se, aby tam toho bylo co nejvíce a každý si tam něco našel. :)

~ Ukázka grafiky od TerusH ~

3. Přemýšlela jsi někdy nad tím, že svůj blog zrušíš?
Ano. Od té doby, co jsem na střední blog moc nestíhám. Právě proto blog měl velkou pauzu od ledna až teď do června, kdy jsem blog znovu rozjela.

4. Jak dlouho už děláš grafiku?
Tak grafiku už dělám něco kolem 4 let.

5. Měla jsi před tímto blogem ještě nějaké jiné blogy? Na co byly zaměřené?
Měla jsem před ním jen jediný blog a byl zaměřen na více celebrit, pak jsem tam začala občas přidávat i grafiku a proto jsem se rozhodla přejít na jiný blog - právě na GH

~ Ukázka grafiky "shapes" od TerusH ~

6. Jaká grafika tě baví tvořit ze všeho nejvíc?
Tak nejvíc mě baví "shapes", což jsou obrázky v různých tvarech a pak ještě fotomanipulace, nejlepší jsou takové ty tajemné.

7. Co je pro tebe tvým největším blogovým úspěchem? :D
Největší úspěch ani nevím... Prostě jsem ráda, že ke mě lidi chodí, píšou komentáře a ještě mi dělá velkou radost, když třeba vidím, že mě mají ve svých oblíbených blogách, nebo se o mě zmiňují, že jsem jejich vzor v grafice. To mě vždycky strašně potěší!


8. Stalo se ti někdy, že by od tebe někdo něco zkopíroval? Co jsi s tím udělala?
Ano, stalo. Vždycky jsem se snažila s dotyčným domluvit a většinou to nakonec smazal, ale našli se i takoví, kteří mi raději zablokovali komentáře a nechtěli se se mnou bavit. ale vždycky se to nějak vyřešilo...

~ Ukázka oddělovače od TerusH ~

9. Jaké blogy tě baví číst?
Tak nejvíc mě baví číst módní weby a blogy, ale pokud myslíš blogy na blog.cz, tak to mám nejraději ty grafické a denníčkovské.

10. A poslední otázka, co všechno si návštěvník tvého blogu může objednat?
Tak může si objednat design nebo nějakou grafiku, kterou upotřebí na svém blogu, ale objednávky nejsou otevřeny furt, občas je musím uzavřít, abych to všechno stihla a po čase zase otevřu. :D


TerusH moc děkuju za rozhovor :3

Rozhovor se Sydney

22. července 2013 v 20:38 | Petey
ROZHOVOR SE SYDNEY

Mám tu pro vás úplně první rozhovor. Je s mojí oblíbenou blogerkou Sydney. Položila jsem jí 10 otázek a Sydney výborně odpověděla :) Doufám, že se vám bude rozhovor líbit!


1. Kdy a proč jsi se rozhodla založit blog?
Pred týmto blogom jsem samozrejme mala ešte pár e-stránkových a až potom som si založila prvé blogy na serveri blogu.cz. Jeden novemberový deň som sa nudila a tak ma to proste napadlo :) Môj prvý dizajn bol žltý a cieľom založiť blog, kde si čítanie nájde každý. Vtedy som však ešte netušila, že môj blog niekdy bude fotografický a rôzne tipy pre bloggerky či fotonávody.

2. Jak vznikla tvá přezdívka?
Musím sa priznať, že naozaj neviem :D

3. Máš nějaký cíl, kterého by si chtěla na svém blogu dosáhnout?
Myslím, že ciel je pre mňa už aj to, že sa denno-denne u mňa na blogu vystriedávýše 250 ľudí a príjemná hodnota komentárov na jeden článok spadá pod číslo 50. No ale u dlhších článkov je to inak. Možno do budúcna aby mi ten blog vydržal a aby som nachádzala nové blogy.

4. Kde čerpáš všechnu tu inspiraci na články?
Vždy sa zamýšľam že koľko nápadov na články v tejto chvíli je, len do mojej mysle neprídu. Ono aj napr. Tips for Bloggers ma napadlo náhodou. A keď to malo taký veľký ohlas, rozhodla som sa to rozvíjať. Ak naozaj nemám nápady, v poslednej dobe prehliadam bloglovin a tam už najdem blogy, kde tú inšpiráciu dostanem. Popravde ma nebaví písať nejaké dlhé eseje ale skôr pridávam fotky zo života a podobne.


5. Jaké články nejraději čteš a jaké nejraději píšeš?
Čítám ráda to čo píšem :D Ono možno keď píšem o svojom živote, ako denníčka ktoré sú sprevádzané fotografiami vyhľadávam takéto články aj inde. Ale zas čítám aj rada iné články, záleží na akom blogu je to, akým štylom je to písané a téma.

6. Všimla jsem si, že se chceš stát lékařkou. V kolika letech jsi se takto rozhodla?
Moja obľúbená téma. Prišlo to minulý rok kedy som sa mala rozhodnúť na akú strednú pôjdem. Vybrala som si zdravotnú a vtedy som nejaké obrovské lékarske a medicínské ambície nemala. Proste len ma lákalo pomáhať druhým ľuďom a preto som šla na zdravotnú. Teraz študujem z podkladov pre lekárské fakulty, kupujem si knihy z oblasti medicíny a nesmierne ma to baví. Nikdy ma nenapadlo že by som chcela vykonávať takéto povolanie dnes je to môj maximálný sen v živote.

7. Máš nádherné fotky. Co tě baví nejvíce fotit a proč?
Ďakujem :) Samozrejme sú aj lepšie fotky ako mám ja ale ak odpoviem na otázku, najradšej fotím fotky jedla. Som rodená gurmánka a či žu sú to fotonávody, alebo naservírované palacinky na podnose, vždy to rada fotím a píšem o tom článok :)

8. Jakého největšího úspěchu si v životě dosáhla?
Po pravde nad touto otázkou som uvažovala veľmi dlho. Sedím v záháade, dívam sa na modrú oblohu a naozaj dlhé premýšľanie sa dostalo k záveru. Asi to bude to, že som bola prijatá na takú strednú školu, akú som chcela :)


9. Jaké jsou tvé zájmy?
Mám veľa záujmou a činnosti, ktoré ráda vykonávám. Šport to však nie je. Či už je to blogovánie, fotenie, nakupovanie, priatela, rodina je toho naozaj veľa, všetkému venujem menej času ale častajšie. Snad sme sa pochopili :)

10. Které místo na světě by si chtěla navštívit a proč?
Tých miest je fakt dosť, ale ak by som mala povedať jediné, ktoré by som chcela asi najviac, veľmi ma láká Toskánsko a Provensálsko. Obe milujem od minulého leta a vlastné sú si veľmi podobné. Možno tou prírodou, pokojným spôsobom života. Je to aj preto že sama som pokojný typ človeka a preto vyhľadávam také veci, činnosti a miesta :) Ale nepohrdnem ani morom, exotikou alebo pamiatkami.

Sydney moc děkuju za rozhovor :)

Kdyby měl někdo zájem udělat
se mnou rozhovor, napište mi
na můj email peteys@seznam.cz
 
 

Reklama