Září 2013

Podzim už je tu a s ním spoustu poviností

30. září 2013 v 16:22 | Petey |  My Diary
PODZIM UŽ JE TU A S NÍM SPOUSTU POVINOSTÍ

Ahoj a vítám vás u dalšího článku :) Mám toho tolik co říct a napsat, ani nevím kde začít. Tak třeba bych začala tím asi nejdůležitějším. Všichni ste si všimli, že tu jsem málo, nepřidávám moc články a ani vás neobíhám. Jednoduché vystvělení, může za to škola. Odpoledne většinou příjdu ze školy kolem třetí odpoledne, pak si musím udělat úkoly, učit se na testy a ještě k tomu každý den cvičit na elektrickou kytaru, na kterou jsem tento rok začala hrát. No a to už je večer, dám si večeři, něco si přečtu a pak mám chvilku čas na počítač, než usnu. Samozřejmě, že jsou dny, kdy nemáme úkoly nebo testy, ale i tak toho času nemám moc a nápadů už vůbec ne. Napadlo mě si někam na papír psát nápady na články, protože někdy mě něco napadne, ale když si to nezapíšu, tak už to nevím. Celkem se mi jich tam sešlo už něco kolem pěti, takže na pár článků by to vystačit mohlo :) Chtěla bych se vám omluvit, že tu nejsem, ale myslím, že teď většina z nás nemá moc času kvůli škole. Budu se to snažit nějak vyřešit ;)
Zítra přidám článek s finálem Miss Photographer 2013. Myslím, že soutěž byla dobrý nápad, začalo sem chodit víc lidí a taky se to tu trošku oživilo :) Nemůžu se dočkat kdo vyhraje, protože všechny fotky do finále jsou nádherné, takže vůbec netuším kdo by mohl být vítěz. Možná podobné soutěže někdy zase uskutečním, protože mě to celkem baví :D

autumn

Před sedmi dny nám začal oficiálně podzim! :) Mám tak ráda ty barevné listy a ten krásnej vzduch po dešti. Až se listí ještě víc zbarví tak půjdu něco nafotit a dám vám to sem. A to mi taky připomíná, že jsem se zapojila do podzimní fotografické soutěže u Michelle. Zadání prvního kola jsou podzimní dekorace, tak musím ještě něco vymyslet, protože moc podzimních dekorací doma nemám :D Ale jsem moc ráda, že jsem se přihlásila, protože alespoň budu mít co fotit. A to je z dnešního článku vše :)

Vyhodnocení 2. kola Miss Photographer 2013

29. září 2013 v 16:02 | Petey |  Miss Photographer 2013
Jdeme na vyhodnocení druhého kola Miss Photographer 2013! Do finále mohli postoupit jen tři z vás a řeknu vám, bylo to těsné. Vypadla Michelle a Lulu, obě s devíti hlasy a do finále postupují Lía a Selenators, obě se třinácti hlasy a *Kriss se čtrnácti hlasy :) Zadání finále vám už je známe, jen pro zopakování, posíláte mi dvě fotky, jedna je na téma Zvířata a jako druhou vyberte vámi nafocenou nejlepší fotku. Vaše fotky mi pošlete do úterý večer. Jinak pro Lulu a Michelle jsem vytvořila takový menší diplom, jmenovky a ikonku, tak snad se bude líbit :) Moc vám oboum děkuju za účast! :)

Salt Jars

27. září 2013 v 19:57 | Petey |  DIY Projects
SALT JARS

Ahoj :) Konečně další článek a tentokrát něco, co tu ještě nebylo. Je to DIY projekt, který jsem nafotila a výraběla včera jako dárek. Na WeHeartIt jsem viděla obrázek se sklenicí s obraveným pískem (solí?) a strašně se mi to líbilo, takže jsem se to rozhodla taky vyzkoušet :) Je to velmi jednoduché a nepotřebujete k tomu ani moc věcí, já jsem měla všechny potřebné doma.

Budeme potřebovat:
- sůl
- průhlednou nádobu
- křídy
- jakékoliv věci na ozdobu


1. Nachystáme si sůl, křídy, nádobu (já použila tu od Nutelly) a nějaké ty ozdoby


2. Prvně si do sklenice nasypeme sůl, aby jsme věděli kolik jí budeme potřebovat.
Pak si sůl rozdělíme na tři části a každou zvlášť vysypeme na podložku.


3. Vybereme si tři křídy, nejlépe nějaké barvy, které k sobě ladí.
Každou ze tří částí soli pořádně křídou obarvíme.
4. Když máme všechno pořádně obarvené, můžeme přisypat nějaké třpitky :)


5. Teď můžeme postupně všechno začít nasypávat do skleničky,
ale pozor, ať se vám to nesmíchá dohromady! :)


6. Nakonec můžeme na vršek něco dát nebo jakkoliv ozdobit

A máme hotovo!
Jestli tu chcete podobné DIY Projekty napište mi vaše nápady na co :)

30 facts about me and food

24. září 2013 v 15:50 | Petey |  Myself
30 FACTS ABOUT ME AND FOOD

Konečn píšu nějaký "normální článek". Tím chci říct, že jsem poslední dobou buď nepsala vůbec nebo přidávala jen články s Miss Photographer atd. Tentokrát tu mám pro vás 30 faktů o mě a jídle, na které jsem narazila u Charlott :) Tak snad se vám to bude líbit.

1. Má nejoblíbenější pizza je Hawaii
2. Nikdy jsem ještě nepila čaj s mlékem
3. Nejraději vařím, nebo peču sladká jídla :D
4. Mé nejoblíbenější ovoce jsou meruňky
5. Nechutná mi špenát
6. Z ryb jím jen lososa
7. Nejraději mám italskou kuchyni, těstoviny bych mohla jíst každý den :D
8. Jím strašně málo bonbóny
9. Chtěla bych chodit mnohem míň na jídlo do McDonald's apod., ale vždy, když s někým někam jdu, donutí mě tak jít.
10. K snídani nejčastěji snídám ovesnou kaši
11. Suši jsem měla jen jednou a moc mi nechutnalo :D
12. Chutnámi koprová omáčka
13. Mé nejoblíbenější lesní plody jsou maliny a jahody
14. Mám raději brambory, než rýži
15. Bramborovou kaši, ale vůbec ráda nemám :D
16. Vůbec nemám ráda žvýkačky
17. Nutellu mám nejraději na toastu
18. Mé asi nejoblíbenější sladké jídlo jsou palačinky
19. Má nejoblíbenější zmrzlina je čokoládová a skořicová
20. Nemám ráda točenou zmrzlinu
21. Nesnáším bílou čokoládu, nechápu, jak to vůbec někdo může dát do pusy! :D
22. Mám moc ráda fotonávody na jídlo
23. Mám raději bylinkové čaje než ty ovocné
24. Strašně mám ráda grilované jídlo, ať už zeleninu nebo maso
25. Každé ráno piju vodu s citrónem
26. Do čaje si nedávám ani med, cukr nebo citron, prostě nic :D
27. Jednou bych chtěla vymyslet vlastní recept na nějaké jídlo
28. Miluji skořici
29. Nepiju kávu, jen si občas dám v létě ledovou
30. Když mi bylo tak pět, říkala jsem rozinkám hrozinky :D

2. Kolo - Jídlo + Třetí téma

23. září 2013 v 18:11 | Petey |  Miss Photographer 2013
Ahojky :D Tak před chvílí tu bylo vyhodnocení prvního kola, teď tu máme kolo třetí. Všichni jste mi nakonec fotky poslali a musím říct, že jsem hned po nich dostala hlad :D Téma bylo totiž jídlo. Příští kolo bude finální a postoupí tam jen tři nejlepší s nejvíce hlasy. Finále bude trošku jiné, jak ostatní kola a to v tom, že mi soutěžící nebudou posílat jednu fotku, ale přímo dvě :) Témata budou též dvě a to Zvířata a Nejoblíbenější fotka. Fotky mi pošlete prosím do příští neděle.


Témata finále jsou Zvířata a Nejlepší fotka

Vyhodnocení 1. kola Miss Photographer 2013

23. září 2013 v 17:54 | Petey |  Miss Photographer 2013
Hlasovat v prvním kole v Miss Photographer 2013 jste mohli do teď :) Je tu vyhodnocení. Celkem vypadli dvě soutěžící a zbylích pět pokračuje dál v soutěžení :) Nebudu vás dlouho napínat, nejméně hlasů měla Kirstie (1 hlas) a Angelique (2 hlasy). Chtěla bych vám moc poděkovat za účast a mám tu pro vás diplom, tak snad se bude líbit :) Všem ostatním moc gratuluji k postupu! Za chvíly se tu objeví článek s druhým kolem a zadáním do finále, tak se těšte! :D

Hora Říp

22. září 2013 v 15:54 | Petey |  Photos
HORA ŘÍP

Už dlouho tu nebyl žádný článek s fotkami, tak jsem se rozhodla jeden takový přidat :) O prázdninách jsem byla s rodičina hoře Říp a něco málo jsem nafotila. Upřímě, fotky se mi moc nepovedly, ale nemám žádný jiný nápad na článek, takže přidávám, alespoň toto. Ještě bych chtěla vás, účastníky Miss Photographer 2013 upozornit, že fotky mi musíte nejpozději poslat do zítřejšího rána, protože zítra odpoledne bude vyhodnocení a další kolo.

Past Design | 005. Autumn is here

19. září 2013 v 17:28 | Petey |  Past Designs
005. AUTUMN IS HERE

Autumn is here | Verze #5 | by Pagess | Spokojenost 100% | 19.9.2013 - 15.11.2013

Je tu nový podzimní design od Pagess :) Chci jí moc poděkovat za takoví krásný dess, jsem s ním
maximálně spokojená, strašně se mi líbí! Však už to chtělo nový, té růžové už jsem měla dost :D
Chtěla bych ho tu nechat minimálně měsíc. Teď ještě musím dodělat nějaké drobnosti v menu,
doplnit oblíbené blogy a tak dále. Chtěla bych se vám taky omluvit za to,
že nejsem moc aktivní a ani moc nekomentuju. Je to tím, že nemám moc náladu na
blog a hlavně ani nápady na články. Nevím, kolik z vás čte status (teď už News :D), ale prosím vás, kdyby jste
měli jakýkoliv nápad na článek napiště mi tady. Moc, moc, moc, moc mi to pomůže! Děkuju :)

Líbí se vám design? :)

Život na vesnici

17. září 2013 v 14:12 | Petey |  I Write
ŽIVOT NA VESNICI

Když se řekne slovo vesnice, většina lidí si představí klidné místo, kde každý má slepice, koně, všude jsou louky, lesy, pole, rybníky a málo lidí. Také si můžeme vybavit místo bez nějakých velkých obchodů, žádné MHD, které jezdí každých pět minut a třeba nějakých velkých škol. Někomu se takoví život líbí, ale znám spoustu lidí, kteří na to ani nechtějí myslet.
V současné době je už ale spousta vesnic, které nejsou těmto moc podobné. Vím to, protože v jedné takové bydlím :) Škola tu je, ale jen do páté třídy, ale to mi vůbec nevadilo, že jsem už z páte musela odejít, spíš jsem byla šťastná, že od tam už konečně vypadnu :D Slepice tu chová tak deset lidí, pak tu jeden člověk má koně a to je tak asi všechno. Je pravda, že jsou tu jen jeden malý obchůdek s těmi základními věcmi, ale pár kilomentrů dál je Globus (asi znáte :D), takže tam chodíme kupovat všechno jídlo. Posledních se sem přistěhovává spousta nových lidí, ale už tu moc pozemků nezbývá, já s rodinou tu bydlím něco kolem šesti let, to tady ještě nějaké místo bylo :D Jezdí tu taky jeden autobus, ale asi jen každou hodinu nebo dvě, takže když vám ujede, máte smůlu. Kousek vedle je ale něco jako dálnice a vlaková zastávka, píšu zastávka schválně, protože nádražím se to vážně nedá pojmenovat. Není tam ani přístřešek, kam se můžete schovat, když prší jen jedna lavička.

Jsem ráda, že bydlím na vesnici, protože kdyby jsme bydleli ve městě, nemohli by jsme mít velkou zahradu a za ní hned les, ani bazén, velký dům a za to jsem strašně moc vděčná. Jsem ráda, že můžu jít kdykoliv ven, na zahradu nebo třeba dojít pěšky k nějaké z mích bývalích spolužače, i když to se moc často nestává, nemáme se moc v oblibě. Ale i tak jsem ráda, že mám takovouto příležitost :)

1. Kolo - Letní příroda + Druhé téma

16. září 2013 v 15:13 | Petey |  Miss Photographer 2013
Už je tu první kolo soutěže Miss Photographer 2013! :) Je skvělé, že jste skoro všichni poslali fotku, jediná Christen mi ji vůbec neposlala, ani se neozvala, takže se nemůže bohužel zůčasznit. Téma prvního kola bylo Letní příroda a všichni ste mi poslali krásné fotky, takže věřím, že to bude dost těsné. Můžete si začít shánět hlasy. Téma druhého kola je Jídlo. Nafoťte nějaké chutné jídlo, které máte rádi, ať nám všem, co nesoutěžíme uděláte chutě :D Je to trošku zvláštní téma, ale už se nemůžu dočkat na vaše fotky. Pošlete mi je do příští neděle, do 17:00 prosím :)

Téma druhého kola je Jídlo. Pošlete mi fotky vašich jídel na email do příští neděle